About me


Mam dwadzieścia jeden lat i głowę pełną pomysłów. Kiedyś ktoś w pracy zwrócił się do mnie 'Chelsea' i tak już zostało. Justyna Chelsea z tej strony, miło mi. :) Przez ostatni czas żyłam sobie na walizkach i zakrawało to trochę nawet o styl życia. Osiem przeprowadzek, które z początku sprawiały mi nawet radość i podekscytowanie. Potem to już był tylko coraz bardziej szalony rollercoaster. Teraz chcę trochę przystopować i zostać na dłużej w jednym miejscu. Zostawiłam Wrocław i pracę, którą kocham. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydawać się może, że to zła decyzja, to ma ona bardzo dużo plusów, jeśli tak patrzeć przyszłościowo. Ale o tym niedługo. 

Od bardzo długiego czasu jestem zakochana w Hiszpanii, a jeszcze bardziej w Majorce. Miesiąc czasu tam mi wystarczył, bym wiedziała, że to jedno z moich miejsc na Ziemi. Uwielbiam ich język, kuchnię, kulturę. Ten spokój, pogodę ducha i  styl życia. Jestem w trakcie nauki hiszpańskiego i dodatkowo od jakiegoś czasu doszkalam angielski. Możesz znaleźć u mnie sporą ilość słowników i książek do nauki języków, jak i tych normalnych. Kiedyś stroniłam od czytania, a kupno książki było większym absurdem niż w moim przypadku pójścia na studia związane z fizyką. Dopiero gdy skończyłam liceum i nie musiałam już sięgać po lektury coś się zmieniło. Banalnie, bo spodobała mi się okładka i przeczytałam pierwsze kilka stron. Teraz kolekcja rozszerza się coraz bardziej, a ja muszę wygospodarować więcej czasu na tą formę rozrywki. 

Jakieś kilka lat temu w zasadzie nie pamiętam dlaczego zaczęłam się zdrowiej odżywiać. Początkowo intuicyjnie, z czasem jednak zaczęłam zgłębiać wiedzę jeśli chodzi o dietetykę i zdrowy styl życia. Wciągnęło mnie to strasznie i teraz siedzę w tym na dobre. Cały czas się uczę i zdobywam nowe wiadomości, pokonuję swoje wymówki ćwicząc. A od września grzecznie wracam do szkoły i już nie mogę się doczekać! Prawie roczne szkolenie z zakresu dietetyki - cieszę się niesamowicie. To pasja, ogromna część mojego życia, coś co mnie inspiruje i nadaje sensu. Pokonuje swoje własne ograniczenia i słabości, swoje 'nie chce mi się' i 'nie warto'

3 miesiące.
Kocham fotografię - od sesji na przykład portretowych, przez martwą naturę aż po robienie zdjęć wszystkiego, telefonem. Ciężko mnie od tego oderwać, ale uwielbiam uwieczniać chwile. Oczywiste, że wspomnienia są najważniejsze, ale dzięki fotografiom szybko mogę je sobie odświeżyć, a często zdjęcia bywają też jak bodźce - zobaczę jakieś i przypominam sobie jakiś fakt, zdarzenie, rozmowę. Mam w głowie swoją własną definicję fotografii, często celowo naginam zasady jeśli o nią chodzi, żeby uzyskać oczekiwany efekt. Ale lubię to - bawić się nią, spełniać się i w dalszym ciągu rozwijać.

Jeśli o rozwój chodzi, to jest to mój napęd. Nie wyobrażam sobie życia bez samorozwoju, ciągłego dokształcania się i zdobywania nowych informacji. Może na pierwszy rzut oka kłóci się to z moją decyzją o nie pójściu na studia, ale wybrałam inną drogę rozwoju i jestem z niej zadowolona. Na studia może wybiorę się kiedyś. Póki co czekam na rozpoczęcie mojego kursu dietetyki i naprawdę doczekać się nie mogę. ❤ 

W pracy stałam się strasznie otwarta na ludzi i nowe znajomości. Nabrałam więcej optymizmu, pozytywnej energii i szczerej chęci do życia i nowych wyzwań. Praca zmieniła mnie na lepsze, tak sądzę. Uwielbiam ten stan, gdy rozpiera mnie energia, przepełnia radość i nawet uśmiechem nie potrafię wyrazić tego, jak jest dobrze. 
Tym właśnie chciałabym się z Wami dzielić - szczęściem, motywacją, uśmiechemUwielbiam podróże te małe i duże [choć tutaj dopiero moja przygoda się zaczyna], kibicuję Chelsea, kocham mojego najlepszego kota i Starbucksową kawę. Wrocław to moje ukochane miasto i czuje się tam jak w domu. Gotowanie sprawia mi przyjemność, tak samo jak słuchanie muzyki, która towarzyszy mi prawie bez przerwy. Bardzo dużo piszę i nie mam na myśli tylko bloga, a setki stron zapisek na moim komputerze czy w zeszytach. Doceniam małe rzeczy i gesty, codziennie staram się być lepszą wersją siebie. Jestem sobą, po prostu.

Jeśli masz jakieś pytania - pisz śmiało.
Mój e-mail kontaktowy: paryskiblekit@gmail.com
Lub poprzez wiadomość na mojej stronie na FB: Paryski Błękit

Subscribe