74. Możesz wszystko. Ale czy chcesz?

09:28:00

- Wiesz, te wakacje będą niesamowite! Włochy, plaża, słonce. Wszystko pięknie, ale ..
- Ale co?
- Inny język, inna kultura. Może być ciężko się dogadać, żadne z nas nie zna włoskiego. W sumie, to od dwóch lat tak się zastanawiam, czy nie zacząć się go uczyć .. Piękny i prosty język, zawsze mnie ciekawił.
- Słuchaj, mój znajomy ma szkołę językową. Włoskiego też uczą, ostatnio jakieś zniżki mają, a do wyjazdu jeszcze trzy miesiące. Zdążysz sobie chociaż podstawy ogarnąć. Mogę podać Ci numer zaraz - lecz w tym momencie na twarzy N. pojawił się grymas.
- Eee, wiesz co, nieee ..
- Czemu? Skoro myślisz nad tym tyle czasu, chcesz się uczyć, to w czym problem?
- Bo chcę, ale mi się nie chce.
***

- Piękna pogoda dzisiaj, poszłabym na jakiś spacer. Może by tak zjeść śniadanie na świeżym powietrzu?
- Świetny pomysł! Ja mogę coś przygotować do jedzenia, tylko ty wybierz miejsce, gdzie pójdziemy. Co ty na to? - dało się wyczuć entuzjazm w głosie D.
- Eee, albo nie. Nie chce mi się.
***


Zapomnij na chwilę o teraźniejszości, o wszystkim co Cię otacza. Jesteś tylko TY i Twoje myśli. Zastanów się więc, gdzie widzisz siebie za kilka lat? Jaki jesteś, co robisz, co umiesz, whatever. I teraz - zacznij do tego dążyć. Samo nie zrobi się nic. Inwestuj w siebie, samorozwój, w kontakty z innymi ludźmi. Daj z siebie wszystko, rób to co kochasz. Masz tyle możliwości, wykorzystaj je. Doceniaj szanse, które dostajesz od życia. Czy naprawdę warto stracić je przez "nie chce mi się"? Nie chce mi się, zrobię to jutro, za tydzień, za rok. A co, jeśli to jutro nie nastąpi? Wszystko może się zdarzyć. Czy na pewno chcesz za jakiś czas usiąść z myślą, jak wiele możliwości nie wykorzystałeś? Ile rzeczy nie zrobiłeś, a mogłeś? Wystarczyło odrobinę samozaparcia. Wybór więc należy do Ciebie. Może potrzebujesz teraz tylko motywacji do działania? Popatrz na ludzi, którzy dużo osiągnęli. Nie zazdrość. Pomyśl, że jeśli będziesz chciał, to też możesz wiele osiągnąć. Jesteś odpowiedzialny za swoje życie. Weź je w swoje ręce, pokieruj tak, żebyś był szczęśliwy. Spełniaj swoje marzenia, cele i pragnienia. Nie myśl już przeszłości, bo jej nie zmienisz. Nie zadręczaj się przyszłością. Jeśli dobrze wykorzystasz teraźniejszość, to jest duża szansa, że przyszłość będzie taka jak chcesz. Nie załamuj się też niepowodzeniami. Nawet jeśli coś pójdzie nie po Twojej myśli, przydarzy Ci się coś złego. Podniesiesz się ze wszystkiego. Jeśli tylko będziesz chciał. Możesz przeżyć coś dobrego, coś innego niż dotychczas, możesz coś zmienić. Jeśli tylko będziesz chciał. Możesz uczynić szczęśliwym siebie, a nawet i innych, dać od siebie to co najlepsze. Jeśli tylko będziesz chciał. Możesz wszystko. Jeśli tylko będziesz chciał. Chcesz?You Might Also Like

2 komentarze

 1. Napisałbym komentarz, ale... eee... nie chce mi się :D

  O ile dialogi dają fajne wprowadzenie, o tyle dalsza część trąci odrobinę moralizatorstwem i jest napisana baaaaaaardzo schematycznie, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za opinię. :) Wezmę to pod uwagę przy kolejnych tekstach.

   Usuń

Subscribe