110. Sześćdziesiąt rzeczy do zrobienia w nowym roku. Część pierwsza.

15:08:00

Niedawno rozpoczął się kolejny rok. Nie narzucam sobie żadnych postanowień, mam tylko plany i ambicje, które staram się wypełnić. Przedstawiam Wam jednak pierwszą część listy sześćdziesięciu rzeczy, które można zrobić w nowym roku. Have fun! :)

1. Po pierwsze - uśmiechaj się!
2. Skompletuj listę swoich marzeń. Spisz wszystkie, nawet te, które wydają Ci się mało istotne. Zastanów się, co musisz zrobić, by spełnić poszczególne podpunkty. Odhacz co najmniej pięć rzeczy z listy, ale ambitnie dąż do jak największej ilości spełnionych marzeń.
3. Nie poddawaj się, cokolwiek robisz. Jesteś zbyt silny by się poddać, po prostu.
4. Ogranicz spożywanie cukru oraz soli. Obie rzeczy negatywnie wpływają negatywnie zarówno na zdrowie, jak i sylwetkę. Odstawienie ich lub przynajmniej ograniczenie przyniesie wiele korzyści.
5. Jeden dzień w tygodniu przeznacz dla siebie. Nie zajmuj się wtedy pracą, nauką czy innymi obowiązkami. Odpocznij, naładuj baterię, spraw sobie jakąś przyjemność.
6. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy ze swojego otoczenia. Wyrzuć, oddaj lub sprzedaj to, czego już nie używasz i nie nosisz. Po co zagracać przestrzeń wokół siebie?
7. Ludzie mają tendencję do celowego pogarszania sobie nastroju, nawet nieświadomie. Dopadł Cię zły nastrój? Wyłącz tą dołującą muzykę, nie rozpamiętuj przykrych wydarzeń z przeszłości. Wstań z łóżka, wyjdź na powietrze, zajmij się czymś. Nie ciągnij sam siebie w dół.
8. Wiecie, ostatnio o uszy obiło mi się stwierdzenie, że to fajne, kiedy nie przejmujesz się własnym zdrowiem, że yolo i w ogóle żyjesz tak lekko. Ręce mi opadły. Nie, to nie jest fajne. To tylko świadczy o naszej dojrzałości. Dbajmy o siebie, bo zdrowie mamy jedno. Jeśli coś Cię niepokoi - przebadaj się. Zrób 'przegląd' swojego ciała - chociażby dla własnego komfortu psychicznego.
9. Rób to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy - po prostu.
10. Przestań odkładać wszystko na później. Skończ z wymówkami. Prędzej czy później i tak będziesz musiał daną rzecz wykonać, więc po co zwlekać? Lepiej odpoczywać ze spokojną głową, a nie myślą, że coś jeszcze masz do zrobienia, nieprawdaż? Do dzieła, samo się nie zrobi.


11. Zaplanuj wakacje swoich marzeń. Wybierz miejsce, hotel, a nawet atrakcje, które chciałbyś zobaczyć czy zwiedzić. Następnie konsekwentnie dąż do spełnienia tych planów.
12. Jeśli lubisz gotować, to zgłąb tajniki kuchni jakiegoś państwa. Ja dla przykładu w tym roku szkolę się z kuchni hiszpańskiej. Czas wypróbować nowe przepisy, a może kreatywnie stworzyć własny? :)
13. Bądź sobą. To jedyna szansa na to, by być najlepszą wersją siebie.
14. Utrzymuj porządek w mieszkaniu.
15. Nie traktuj zmian jak przeszkody. Staraj się widzieć w nich kolejne wyzwanie.
16. Nie lubisz swojej pracy lub po prostu nie sprawia Ci ona radości bądź satysfakcji? Jeśli czujesz taką potrzebę - zmień ją. Życie jest za krótkie, by robić coś, czego nie znosimy.
17. Zacznij czytać książki. Owszem, nie każdy lubi to robić. Osobiście, to kiedyś siłą by się mnie nie zmusiło, żebym cokolwiek przeczytała. Lektury szkolne przyprawiały mnie jedynie o koszmary, a inne książki wydawały po prostu nieciekawe. Wszystko zmieniło się, gdy sięgnęłam po książkę o interesującej mnie tematyce. Znajdź swój gatunek i przełam się. Warto.
18. Zorganizuj spotkanie ze starymi znajomymi, odnów zaniedbane kontakty.
19. Nikt nie będzie Cię zmuszał do biegania, jeśli tego szczerze nienawidzisz. Nikt nie będzie wymagał, byś pokochał sport. Innymi sposobami można pomóc trochę zdrowiu i kondycji. Zrezygnuj z windy na rzecz schodów, spaceruj codziennie przez przynajmniej trzydzieści minut.
20. Oprócz przestrzeni wokół siebie oczyść też komputer, telefon i inne urządzenia, z których korzystasz. Skasuj nieużywane konta, zrezygnuj z nieciekawych subskrypcji, które przysyłają tylko spam na Twoją skrzynkę, usuń niepotrzebne dokumenty, zdjęcia. Warto też przejrzeć swojego e-maila i wykasować nic nie wnoszące rzeczy, odinstalować nieużywane programy czy pozbyć się chaosu z pulpitu. W telefonie możesz zaktualizować listę kontaktów, usunąć stare sms'y czy aplikacje.

A jakie Wy macie zdanie na temat Nowego Roku?
Tworzycie listę postanowień czy raczej uważacie, że to tylko liczba?
Trzymajcie się! 

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Punkt 8 hahahahahahah i kto to mówi aż śmiać się chce :) nom ja się uśmiałem. Eldo cześć i czapka.
    PS. I tak nie przeczytasz tego koma więc nie wiem po co to pisze ale YOLO heh

    OdpowiedzUsuń

Subscribe