100. Pakowanie bagażu podręcznego.

14:25:00

Dzień dobry! Poniedziałek przyniósł delikatne ochłodzenie, bo tak można nazwać chyba zejście z 37 stopni do 28. :P Przeprowadzka prawie zapięta na ostatni guzik. Jestem w trakcie pakowania i nie wiem za co mam się łapać. Zostało już tylko kilka dni ..

W dzisiejszym poście przekażę Wam kilka moim wskazówek, jeśli chodzi o bagaż podręczny. :) Okres wakacyjny już się rozpoczął, więc myślę, że temat jak najbardziej na czasie. Niektóre z rad mogą wydawać się oczywiste, warto jednak o nich pamiętać. Jeśli wybieramy się na krótki wyjazd to moim zdaniem nie warto wykupować dodatkowego bagażu. Osobiście latam Ryanair'em, gdzie dozwolone są dwie sztuki bagażu podręcznego. Ich dokładne wymiary i waga podane są na stronie internetowej.

1. Rzeczy, które musimy wyciągnąć przy kontroli trzymamy na wierzchu. Dokumenty, pieniądze, sprzęt elektroniczny czy płyny. Dokładny spis kontrolowanych rzeczy możecie znaleźć w regulaminie linii lotniczych. Trzymanie ich gdzieś na samej górze zaoszczędzi Wam czasu i nerwów, kiedy nie będziecie musieli przekopywać w pośpiechu całej walizki.

2. Sprawdzamy wcześniej, czego nie możesz przewozić i nie pakujemy tych rzeczy do środka. Jedzenie, metalowe i ostre elementy (np. pilniczki, nożyczki), kosmetyki powyżej 100 ml. Jak wiadomo, kolejki przy odprawach są długie i nie warto wszystkiego jeszcze bardziej przeciągać. A tych rzeczy i tak trzeba będzie się pozbyć przed wejściem na pokład.

3. Kolejną rzeczą jest sprawdzenie wymiarów walizki czy torby. Różnią się one w zależności od przewoźnika, więc przed wylotem warto przeczytać regulamin. Jeśli taki bagaż jest naszym jedynym to zapewne będziemy chcieli, żeby był on jak najbardziej zbliżony do dozwolonych wymiarów. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić, bo w przypadku niewymiarowego bagażu płacimy karę. Nie zapomnę sytuacji, gdy w Palmie na lotnisku obsługa nie chciała przepuścić jednego z Polaków do wyjścia na samolot ze względu na ewidentnie zły wymiar walizki. Poprosiła go, by przeszedł na bok i tam chcieli rozwiązać dalej tą sprawę. Ten jednak zaczął się awanturować, krzyczeć (co z tego, że pani z obsługi kompletnie go nie rozumiała ;) i po chwili skakać po swoim bagażu oraz nim rzucać. Bezcenne widowisko i miny innych pasażerów.


4. Co do samego bagażu - przemyślmy kilka razy, co będziemy ze sobą zabierać. Jeśli wybieramy się w cieplejsze miejsce nie ma potrzeby zabierać ze sobą kilku grubych bluz czy swetrów. Ja osobiście zabierałam ze sobą jedną bluzę i długie spodnie, co spokojnie wystarczało.

5. Jeśli przykładamy dużą wagę do tego, co zakładamy, to przed wyjazdem warto sprawdzić, czy nasze ubrania są spójne. W przeciwnym razie może okazać się, że połowy nie będziemy nosić, bo do niczego nam nie pasuje. W przypadku, gdy nie chce się nam na wakacjach kombinować z dobieraniem stroju, zabierzmy ze sobą kilka uniwersalnych rzeczy.

6. Najgrubsze, czy najcięższe rzeczy ubieramy na siebie. Bo przecież po co marnować miejsce w walizce?

7. Zamiast jeansowych spodni lepiej wziąć legginsy. Są lżejsze i łatwiej będzie je wcisnąć do bagażu. Warto również pomyśleć o tym, by zabrać ze sobą sukienki jeśli jedziemy w cieplejsze klimaty.

8. Przed wylotem sprawdźcie wyposażenie hotelu czy innego miejsca, w którym będziecie przebywać. Może okazać się, że na przykład zabieranie ze sobą suszarki nie będzie konieczne, bo takową znajdziecie na miejscu. Jeśli musicie zabrać ze sobą ręczniki to wybierzcie te z mikrofibry. Są lżejsze, po złożeniu nie zajmują dużo miejsca i szybko wysychają. W przypadku prostownicy, suszarki - warto zabrać mniejszą wersję, podróżną.

9. Ubrania możemy pozwijać w rulony, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce i nie pogniotą się one aż tak bardzo. Układamy je obok siebie.


A jakie Wy macie triki w kwestii pakowania?
Podzielcie się nimi w komentarzach. :)

You Might Also Like

0 komentarze

Subscribe